30.11.2017 - Ani v zimě nezahálíme -

Každou středu od 17:30 hod. se v tělocvičně v Sokolské ulici scházejí naši nejmladší členové na společném tréninku. Pod vedením Martiny si různými způsoby protáhnou celé tělo a na závěr zahrají florbal. Do pohybu se zapojují i přítomní rodiče. Další zájemci jsou vítáni.

----------

16.11.2017 - Krajská soutěž družstev

Byly zveřejněny výsledky Krajské soutěže družstev v orientačním běhu. Naši veteráni a dospělí s převahou v soutěži zvítězili. Přiklad z nich si vzalo žákovské družstvo. S minimální ztrátou obsadilo druhé místo. Dorostenci obsadili čtvrté místo. Výsledky všech našich závodníků v orientačním běhu na jednotlivých závodech jsou k dispozici v rámci nabídky "interní informace".
----------

20.10.2017 - Krajský žebříček jednotlivců

Byly zveřejněny výsledky Krajského žebříčku jednotlivců v orientačním běhu. Z našich závodníků se na prvních místech umístili: Marie Janošíková (D10), Vendula Teringlová (D14), Martina Teringlová (D21), Vojtěch Teringl (H10), Adam Gottfried (H18), Radek Teringl (H21). Umístění ostatních našich závodníků včetně výsledků ze všech závodů je na: www.tjobcb.cz/dokumenty/vysledky.pdf . Pro rok 2018 získali závodní licence: B: Teringlová Vendula; Janošíková Eva; Gottfried Adam; C: Janošíková Marie; Votíková Tereza; Teringl Vojtěch; Mikuláš Jiří; Mikuláš Jan; Veselá Eva; Gottfriedová Adéla; Teringlová Martina; Hejzlarová Vladimíra; Hejzlar Josef; Teringl Radek; Rychtecký Josef; Hošek Lubomír; Janošík Radek; Hojdar Ivan; Hojdarová Alena; Míková Lenka; Staňková Tereza; Janošíková Olga; Gottfriedová Marcela; Votíková Monika.
----------

15.10.2017 - Dva kapři skončili v našich sítích

Sezóna jihočeských orientačních běhů byla, jako každý rok, ukončena dvoudenním závodem "Vodňanský kapr". Hlavní cenou v jednotlivých kategiriích je živý vodňanský kapr. Letos v našich sítích zásluhou Josefa Hejzlara (H55) a Lenky Míkové zůstali dva kapři. Na stupně vítězů si ještě vystoupali:
1. místo: Ivan Janošík (HDR)
2. místo: Radek Janošík (H35)
3. místo: Marie Janošíková (D10); Eva Janošíková (D12); Ondřej Míka (HDR)

----------

8.10.2017 - Mistrovství ČR družstev v orientačním běhuu

Když už jsme se zúčastnili závodu štafet tak nešlo nezúčastnit se závodu družstev. Naši veteráni ve složení Radek Janošík, Lenka Míková, Martina Teringlová, Eva Veselá a Radek Teringl startovali v nejmladší veteránské kategorii DH175 a obsadili 15. místo. Jejich umístění je velmi pěkné. Bylo to jedné družstvo, kde startovaly tři ženy. Naši žáci, Vendula Teringlová a Vojtěch Teringl, v tomto závodě běželi za první družstvo Jihočeského kraje. Toto družstvo obsadilo 25. místo. V druhém družstvu Jihočeského kraje běžela Eva Janošíková a ve třetím Marie Janošíková.
----------

7.10.2017 - Mistrovství ČR ve štafetovém orientačním běhu

Po dlouhé době jsme letos vyslali závodníky na vrcholový štafetový závod. V kategorii HD12 (hoší, dívky do 12 let) startovala naše trojice závodníků ve složení Marie Janošíková, Vojtěch Teringl a Eva Janošíková. V konkurenci 49 štafet obsadili 26 místo. Co je na tom ale nejcennější, je to druhé místo ze štafet sestavených jen z členů jednoho oddílu. Další naše štafeta startovala ve veteránské kategorii D105. Štafeta ve složení Lenka Míková, Eva Veselá a Martina Teringlová obsadila 9. místo. Bohužel další "naše" štafeta nemohla být zařazena do hodnocení. Na poslední chvíli z ní vypadl jednen z našich členů a tak při vlastní závodě Radkům (Tering, Janošík) vypomohl kolega z Písku.
----------

30.9.2017 - Teroš vítězem Linz cupu

V sobotu štafetovým závodem jednotlivců byl ukončen letošní ročník Linz cupu. V hlavní kategorii můžů HA si nejlépe vedl náš závodník Radek Teringl. V posledním závodě se ztrátou 2 minut a 29 vteřin sice obsadil až druhé místo. To však neovlivnilo jeho celkové vítězství v celé, šestikolové soutěži. Vítězství v posledním závodě posunulo Martinu Teringlovou na desáté místo v kategorii "DB Kurz" a Vendulu Teringlovou na deváté místo v kategorii "C".
----------

23.-24.9.2017 - Veteraniáda České republiky na klasické trati

Dvoudenní Vereraniáda České Republiky skončila úspěchem pro Martinu a Radka Teringlovy. V sobotní kvalifikaci si probojovali účast ve nejvyšší finálové skupině - "A". V neděli v ní potvrdili svou dobrou přípravu. Martina obsadila deváté místo (D35) a Radek jedenácté (H50).
----------

17.7.2017 - H.S.H. Vysočina Cup

První z vícedenních závodů, kterých se zúčastníme, proběhl ve znamení úspěchů našich závodníků. Z deseti našich závodníků si tři odvezli "zlatou" medaili za vítězství ve své kategorii a další tři se umístili do první desítky. Pomyslnou "zlatou" medaili získal Radek Teringl v kategorii H50B, Josef Hejzlar - H60B a Vojtěch Teringl v kategorii H10. Místo do první desítky obsadili: D60 - 6. Hejzlarová Vladmíra; D21B - 7. Míková Lenka; D35B - 8. Teringlová Martina.
Za pár dní se naši závodníci zúčastní dalších vícedenních závodů konaných o prázdninách v České republice. Od 26. do 30.7. v okolí Nového Boru proběhne další ročník závodu Bohemia Orientiering. Závodu se zúčastní 1726 závodníků z 28 zemí.
----------

10.7.2017 - Budějovcký pohár / Linz cup

Příprava závodu se dostala do závěrečné fáze. Stavitel tratí oznímil ověření umístění kontrol, zajištění shromaždiště. Fotbalový stadión FC Borek nabízí kompletní zázemí pro účastníky závodu. Šatny, WC, sprchy, z krytých tribuny pohled na závodníky dobíhající do cíle. V průběhu závodu bude otevřena restaurace přímo na stadióně.
----------

1.7.2017 - Cykloorieňťák v Třeboni

Na začátku prázdnin se v Třeboni uskutečnil v rámci "Třeboňského cyklohraní" závod v MTBO (orientační závod na kolech). Na závodu se zúčastnili i zástupci z našeho oddílu OB. Poprvé si vyzkoušeli OB na kolech. Velmi dobře si vedl v kategorii do 6-ti let Ondřej Míka, zvítězil. jeho bratr dojel na pátém místě. Turisticky pojal závod další náš zástupce, Pepa Rychtecký. V nejvyšší věkové kategorii M41+ obsadil desáté místo.


----------

27.5.2017 - Štít Podkletí

Tradiční závod oddílu z Křemže se v soutěži družstev se stal opět naší "kořistí". Naše družstvo, i bez některých opor, jednoznačně vyhrálo soutěž družstev o "Štít Podkletí". O úspěch se vítězstvím ve své kategorii nejvíce postarali Janošíková Marie (D10), Teringlová Martina (D21), Veselá Eva (D35), Teringl Vojtěch (H10), Janošík Ivan (HDR).


----------

24.5.2017 - Světový den orientačního běhu

Ve středu 24.5. jsme se zapojili do propagační akce organizované IOF (Mezinnárodní federace orientačního běhu) " Word Orienteering Day". Letos se konal druhý ročník. Členové našehho oddílun orientačního běhu a rekreačního sportu s podíleli na organizaci na dvou místech. V Českých Budějovicích a  v Borových Ladech. V Českých Budějovicích byly připraveny dvě soutěže. Akce se zúčastnilo 92 osob. Více na našich WWW stránkách - viz. "Nebojte se mapy". V Borových Ladách naši členové pořádali akci ve spolupráci s místní základní školou. Tam se soutěží zúčastnilo 35 dětí z místní školy a Vimperka.

----------

13.-14.5.2017 - Teringlovi a Pepa Hejzlar na stupni vítězů v závodě Žebříčku B - Čechy

O víkendu 13.-14.května se v Křižanech u Liberce konaly první dva závody druhé nejvyšší soutěže v orientačním běhu - Žebříčku B - Čechy. Terény na úpatí Ještědu dokonale prověřily fyzickou připravenost účastníků na letošní sezónu. Velmi dobře se na těchto závodech představili tři naši závodníci. V sobotu při závodě na klasické trati si Radek Teringl doběhl na třetí stupínek v kategorii H50B a Pepa Hejzlar v kategorii H60B. Sobotní úspěch Radka "nažhavil" na nedělní závod jeho ženu Martinu. Ta "vypálila" rybník mladším účastnícim v kategorii D21B a vystoupila na nejvyšší stupeň (Běhá kategorii D35B). Všichni získali cenné body do celkového hodnocení žebříčku. Závodů se zúčastnili i další naši závodníci. Eva Veselá (D35B), Jan Mikuláš (H16B) a Vendula Teringlová D14B) si poprvé vyzkoušeli náročnost tratí závodů Žebříčku B. Vladimíra Hejzlarová (D60B) předvedla svůj standartní výkon, Pepa Rychtecký byl se svým výkonem zklamaný. Fyzicky "odešel".
----------

23.4.2017 - Husitský štít

Husitský štít, to byl název prvního soutěžního a zároveň veřejného náborového závodu v orientačním běhu, který jsme letos pořádali. Do Frymburku dorazilo 98 závodníků. Dost původně přihlášených závodníků se nedostavilo na start, počasí nebylo nic moc, ale hlavně nepršelo. Kdo nepřijel, zaváhal. Radek Terinl připravil velmi pěkné tratě, tratě s častou změnou směru běhu. Poprvé se taky konal závod v tomto prostoru. Výsledky a nějaké fotografie z vyhlašování výsledků jsou ve vedlejším odkazu k závodu.
----------

17.4.2017 - Velikonoce ve znamení prvních krajských soutěžních závodů

Velikonoční sobota byla ve znamení prvních krajských soutěžních závodů. V okolí Lipna nad Vltavou se v sobotu uskutečnily první dva krajské přebory v orientačním běhu. Na dopolední závod, Krajský přebor na krátké trati, na jsme vyslali závodníky v devíti soutěžních kategoriích. V pěti z nich jsme v kraji zvítězili, ve dvou získali druhá místa a taky dvakrát naši závodníci obsadili třetí místo. Stupně vítězů v hlavní kategorii ženy D21 byly plně v naší režii. Zvítězila Martina Teringlová, druhé místo obsadila Lenka Míková a na stupních vítězů je dplnila Tereza Staňková. Rodina Teringlova byla vůbec nejúspěšnější. Matku na stejném stupni vystřídali H10 Vojta a D14 Vendula. A aby se nic nepletlo, táta Radek si na stejný stupeň stoupl v kategorii H21. Nejlepším z jihočeských závodníků byl i v kategorii H65 Josef Rychtecký. O další medaile se postarali Lubomír Hošek (H21 - 2. místo), Tereza Votíková (D14 - 3. místo) a Eva Veselá (D35 - 3. místo).
Odpoledne již bylo ve znamení "rychlíků" - konal se Krajský přebor ve sprintu. Běželo se přímo v obci Lipno nad Vltavou. Závodu se již nezúčastnili všichni naši závdníci a tak "medailová úroda" nebyla již tak bohatá. Radek (H21) a Vojta (H10) Teringlovi si zopakovali svá prvenství z dopoledního závodu. V hlavní ženské kategorii tentokrát zvítězila Tereza Staňková před Martinou Teringlovou. Pro titul krajského přeborníka ve sprintu v kategorii D14 si tentokrát doběhla Tereza Votíková, na Vendulu Teringlovou zůstalo druhé místo. Luboš Hošek zase zůstal za Radkem.
V neděli 23.4. již pořádáme první závod v letošním roce. Zveme všechny zájemce o orientační běh do Frymburku. Zahájení startu je v 12:00 hod.
----------

1.4.2017 - Zahájili jsme "mezinárodní sezónu"

Pěkné "aprílové" počasí vylákalo na 80 závodníků z Horního Rakouska, Bavorska a z České republiky k účasti na prvním závodě hornorakouské soutěže Linz cup. Mezi nimi nechyběli ani naši zástupci. V okolí Spattendorfu jsme se vyzkoušeli nejen své orientační schopnosti, ale i odhad doby běhu na trati. Na programu již tradičně byl scorelauf, tj. v daném časovém limitu nasbírat při hledání kontrol co nejvíce bodů. Z našich závodníků si nejlépe vedl Radek Teringl. V nejnáročnější kategorii obsadil ziskem 1170 bodů třetí místo. Pepa Rychtecký v souboji s mladšími borci obsadil desáté místo. Své první letošní mezinárodní zkušenosti na dětské trati sbírali Vojta Teringl a jeho sestra Veronika.
Za čtrnáct dní se v okolí Linze poběží druhý závod.
----------

25.2.2017 - Kompletní sada "medailí" pro Teringlovy

V sobotu proběhl další závod Sněhuláka, tentokrát v režii členů z Jindřichova Hradce. Pěkné počasí vylákalo k účasti na 90 závodníků, snad největší počet účastníků závodu Sněhuláka v historii. Závod v okolí Dolní Pěny přinesl úspěch pro rodinu Teringlovu. Účast na závodě proměnili v odvoz kompletní sady medailí. Táta, Radek, zvítězil s kategorii "A" - zlato. Máma, Martina, rozšířila rodinnou medailovu sbírku o stříbro v kategorii B a Vojta zkompletoval rodinnou sadu bronzem v kategorii "C". Úspěch našich barev rozšířil Luboš o "bramboru" v kategorii "A". Další závod Sněhuláka se uskuteční 11. března v okolí Písku.
----------

5.2.2017 - Křemží křížem krážem

V Křemži proběhl první letošní přípravný závod. Závod byl současně třetím závodem "Sněhuláka", neoficiální zimní soutěže v orientačním běhu v jižních Čechách. Děvčata ze Sokola Křemže připravila "scorelauf" po Křemži. Tratě byly ztíženy "povodní", které zasáhla většinu hlavních cest v obci. Nebrodné řeky se směly překonat jen po vyznačených a na poslední chvíli rychle vybudovaných "mostech". Bohužel je nutno konstatovat, že ne všichni účastníci závodu tuto skutečnost plně respektovali a místo aby překonávali "vodní toky" po připravených mostech, překonávali vodní překážky "plavání". Za těchto ztížených podmínek se rozhodlo reprezentovat naše barvy osm odvážlivců. Se záludnosmi tratí svých kategorií se nejlépe vyrovnali Jakub Jaroš (kategorie P) a Ondra Meloun (kategorie A). Jakuba na stupně vítězů doprovodila jeho mladší sestra Linda (na snímku).
----------

13.12.2016 - Závěr roku

Ve středu 21.12.2016 se po tréninku uskuteční závěrečné roční posezení se členy žákovských družstev. Posezení se uskuteční v restauraci vedle tělocvičny. Další členové TJ jsou vítáni.
----------

5.11.2016 - Valná hromada TJ

V sobotu 5. listopadu proběhla valná hromada TJ. Tentokrát se více jednalo o pracovní náplň. Byly přijaty nové stanovy, upravena platba členských příspěvků, schválen plán činnosti na nový rok a další dokumenty ovlivňující činnost TJ.
----------

28.9.2016 - Příprava na sportovní sezónu 2017

Příprava na sportovní sezónu 2017 byla zahájena. Byly zahájeny pravidelné tréniky v tělocvičně v Sokolské ulici. Účast členovů žákovského družstva je podmínkou. Termín tréninků je stejný jako v předchozím roce, středa od 17:30 hod. Tréninky jsou otevřeny pro všechny zájemce. Detailní informace o trénincích najdete v nabídce "Tréninky". Od 29. dubna do 1. května 2015 proběhne mapové soustředění.----------