Jeseníky ve znamení mrazu

Krátká reportáž z lobáckých Jeseníků:

Po absolvování covid testu v ČB bylo ještě třeba projít měřením teploty na místě (nízká venkovní teplota dělala trochu problémy) a poté už bylo možno vyrazit na trať. Sobotní tratě byly projeté převážně skútrem a tak to vyžadovalo mnoho úsilí a soupažení.

Nedělní ráno bylo velmi mrazivé – teplota -15oC. Při závodě se „oteplilo“ a nakonec se závodilo při – 12oC. Ledový vzduch se zařezával do plic. Tentokrát byly tratě už upraveny lépe a projela i rolba – díky za to! Klasika prověřila všechny dostatečně. Byla to taková makačka, že ani hroznové cukříky z kapsičky se nestačily vytáhnout. Bylo by škoda každé vteřinky, bojovalo se o každý metr.