Vojta Teringl součástí reprezentačního týmu na Mistrovství Evropy dorostu v lyžařském orientačním běhu

Přejímáme článek od Milana Venhody ze stráneck www.orientacnibeh.cz sekce LOB:

V rakouském Ramsau am Dachstein začíná největší mezinárodní akce sezóny: WSOC = Mistrovství světa, JWSOC = MS juniorů a EYSOC = ME dorostu. Přihlášeno je celkem 255 závodníků z 18 zemí.

V Ramsau se již dříve jelo několik závodů, mj. také WRE a dokonce i Český pohár LOB 2019 (mapa sprint a middle), takže prostor to není úplně neznámý. Kromě otevřených a polootevřených ploch povede část tratí i v lese. Prostor je docela kopcovitý a protkaný hustou sítí standartních závodních a turistických tras pravidelně upravovaných rolbou, které budou doplněny skůtrovými stopami. Na mapování a přípravě závodů se podílí mj. Petr a Šimon Marečkovi.

Cíl všech závodů bude na lyžařském stadionu přímo v centru Ramsau.

Přihlášeno je celkem 255 závodníků z 18 zemí: 110 na Mistrovství světa, 79 na juniorské MS a 66 na ME dorostu.

Český tým bude bojovat v následujícím složení:

  • dospělí: Horvát Petr, Peňáz Radek, Peňáz Vojta, Nagy Josef, Průša Kryštof, Laciga Radek, Bartoš Vojtěch, Škoda Jakub, Chrástová Tereza, Šimková Johanka
  • junioři: Štěrba Marek, Mairich Filip, Zakouřil Matyáš, Elleder David, Zurynek Jan, Svoboda Antonín, Srbová Michaela, Bartošová Marie, Hlaváčová Lucie, Pecková Tereza, Kodejšová Markéta, Metelková Michaela 
  • dorost: Srb Vladimír, Štreit Vilík, Lesák Marek, Šubrt Jáchym, Teringl Vojtěch, Turek Jakub, Salabová Pavlína, Chrástová Barbora, Havrdová Sheila, Lichtenbergová Zuzana, Zakouřilová Klára, Lošťáková Ela

 Program začíná v úterý 23.1. sprintem, nejdříve v 9:45 bude startovat dorost, poté od 10:25 junioři, následovat budou v 11:15 muži a nakonec od 12:50 ženy. Startovat se bude na vrcholu kopce Kulm, kam závodníky vyveze lanovka používaná pro skokanské můstky.

Ve středu se jede klasika – pro dorost a juniory s hromadným startem, dospělí mají stíhačku kdy budou startovat podle odstupů z úvodního sprintu.

Po dnu volna mají všechny kategorie v pátek 26.1. na programu middle. Posledním závodem budou v sobotu štafety: dorost a junioři pojedou standardní 3-členné štafety, dospělí pak smíšené sprintové štafety.

Závody pochopitelně budou mít silné mediální pokrytí a bude je možné sledovat on-line (mezičasy, GPS-tracking)

Rakouská televize ORF Sport plus bude vysílat živě sprint mužů a žen (úterý 11:35-14:10) a o den později stíhačku (středa 11:50-14:20), oba závody bude vysílat také švédská STV, estonská ERR a francouzská TV8 Mont Blanc, v Norsku bude vysílání dostupné na platformě direktesport.no. V IOF TV bude možné živě sledovat všechny závody.