Boj s vichrem na Rejvízu

První únorový víkend jsme vyrazili na LOB do Jeseníků. Sobotní mistrovská klasika byla náročná svou délkou. Vojta najel 22,5 km v kategorii H17, která byla pro něj letos novinkou. Stejně tak i Maruška „postoupila“ do D17. Společně s ní jela i Evka.

Verunka a Ivánek si odbyli svoji lobáckou premiéru. Přestože oba dva závod nedokončili, smekáme před nimi, protože mapa nebyla zcela jednoznačná. Jedna z hlavních cest zůstala v černé barvě, ačkoli se pro LOB využívá zelené značení cest. Podmínky byly krušné. Nicméně oba dva předvedli krásný výkon v neděli a popasovali se svými tratěmi na jedničku navzdory tomu, že počasí bylo ještě náročnější. Vítr nás do slova tlačil, kam se mu zachtělo. Byl to boj. Obleva sebrala ze sněhu dosti a kromě mapy bylo nutno velmi bedlivě sledovat podložku. Kameny číhaly všude. Naše lyže jsme si přivezli nazpět s velkými šrámy.

Mapově byly tratě velmi zajímavé a líbilo se nám moc. Stupních vítězů jsme se dotkli ve veteránských kategoriích. V sobotu se stal mistrem v H55 Radek na klasice. V neděli vyhrála D35 Martina krátkou trať.

Přidávám fotky ze startu: Evka, Maru a Ivánek

Evka Janošíková na startu sobotní klasiky
Ivánek Janošík po vystartování na sobotní klasiku
Maruška Janošíková v prvním startovním koridoru na nedělní klasice