Orchestr na veteraniádě

Medaile na MČR veteránů tak cinkaly, že by vytvořily i orchestr. Komu za to vděčíme? Radkovi v H55 cinklo zlato ve sprintu, zlato na klasické trati a bronz na krátké trati. Pepovi v H65 se podařila kompletní sbírka medailí – zlato ve sprintu, bronz na klasice a stříbro na krátké trati.

Páteční sprint v Rýmařově neskrýval žádnou záludnost a vyhrál ten, kdo měl nejrychlejší nohy. Elegantně a nezáludně se kličkovalo mezi domy, závěrem jsme se prohnali parkem okolo sportovního areálu, který známe z LOBů.

Jeseníky si pro nás nachystaly v sobotní klasice obtížné svahy s borůvčím nad kolena. Ten, kdo se vydal z cesty do terénu, těžce toho litoval. Později startující skrápěl déšť, který naštěstí netrval dlouho.

Pro nedělní krátkou trať byly typické krátké postupy v bažinách, které se pro někoho staly bludištěm. Následoval dlouhý postup přes úbočí kopce, který vedl opět borůvčím a hustníky plnými suchých větví pro prořízce. Závěr byl v hustnících s krátkými postupy. Stavitel si dal záležet a nic nebylo zadarmo.

Zkrátka MČR jak má být. Jen kdyby nebylo cesty 5 hodin tam a zpět. Ovšem stálo to za to!

Pepovo stříbro na krátké trati
Radkův bronz na krátké trati

Pepovo zlato ve sprintu
Radkovo zlato ve sprintu
Radkovo zlato na klasické trati
Pepův bronz na klasické trati