Mistrovství ČR ve sprintu

18.5. se konal první letošní mistrovský závod a to mistrovství ve sprintu, následující den poté mistrovství ve sprintových štafetách. Z našeho oddílu vyjeli bojovat tři stateční – Maruška Janošíková, Vojta Teringl, Vendy Teringlová.

Na závody jsme nemuseli jet daleko, vyrazili jsme na jihozápad Moravy, do městečka Jemnice. Jde o opravdu malé město, což v případě mistrovských závodů není úplně obvyklé místo pro pořádání, většinou se dává přednost větším městům, které mají sofistikovanější infrastukturu, tím pádem často záludnější a tím atraktivnější terén. Jemnice nás však nezklamala. Pořadatelé si pomohli umělými zábranami a zakázanými prostory, což závod udělalo opravdu zajímavým a terén náročným. Počasí nám však úplně nepřálo, pařící slunce střídal vydatný déšť. Domů jsme si ale odvezly jen kladné dojmy, zazávodit si na mistrovství je vždy zážitek. Někteří zůstali i do neděle o bojovali ve štafetovém závodě.

Mistrovská sezona byla tedy úspěšně zahájena a příští týden nás čeká první lesní disciplína a sice mistrovství na krátké trati.