5-denní Bohemia

Letošní Bohemia se moc povedla. Počasí bylo milosrdné – netrápily nás ani velká horka ani déšť. Obtížnost etap se zvyšovala a závěrečné etapy již byly mezi největšími a nejtěžšími skalami. Zavítali jsme do terénu loňského mistrovství na krátké trati. Dopolední závodění jsme doplňovali společnými výšlapy v okolních skalách – moc se nám líbilo v Jetřichovicích, kde jsme vystoupali na obnovený altán na Mariině skále. Unavené nohy jsme regenerovali v lesním koupališti v Kytlici – teplota na hladině 17,5 oC, u dna 15 oC. Část výpravy neodolala a jela okouknout Žitavu, zatímco zbytek jsme ozkoušeli cestování vláčkem a kochali se z vyhlídky na Malém Stožci.

Na závodech jsme zúročili přípravu ze soustředění v Jizerkách. Důkladné čtení mapy bylo nezbytností. Skály jinak nepozornost okamžitě potrestaly.

Závody měla moc dobře rozběhnuté Maruška, která ovšem bojovala s chorobou. Nevzdala se a závody i přes velkou únavu dokončila na celkovém 4. místě. Radoše potrestala nepozornost v poslední etapě a nakonec na stupních vítězů nestál. A koho že velebíme za medailový úspěch?

Fandu za 3. místo v H10

Ondru za 3. místo v H12B

Lenku za 1. místo v D45A

Pepu za 2. místo v H65A